Meist


Meie meeskond koosneb erineva tausta ja kogemusega inimesest, kes usuvad, et eestlased on nutikas ja töökas rahvas ning meil on rohkelt potentsiaali oma elujärge parandada. Eesti riik vajab rahatarka rahvast ning loomingulisi ja julgeid ettevõtjaid. Soovime selleks anda oma panuse:

  • õpetame inimesi läbi mängulise tegevuse
  • alustame õpetamist juba eelkoolieast
  • muudame õpitava lihtsaks ja päriselu kogemustega seotuks

Meeskond

Liis Järvamägi

Liis Järvamägi

liis@ettevotluskyla.ee

Tegevjuht

MTÜ juhatuse liige

Silver Sten Kruus

Silver Sten Kruus

silver@ettevotluskyla.ee

Turundus- ja projektijuht

Evelin

Evelin Rätsep

evelin@ettevotluskyla.ee

Tootearendaja ja koolitaja

Mehis

Mehis Pärn

mehis@ettevotluskyla.ee

Arendusjuht

tonis

Tõnis Petersell

tonis@ettevotluskyla.ee

Tootearendaja ja klienditugi

MTÜ juhatuse liige

ave

Ave Rosenberg

ave@ettevotluskyla.ee

Tootearendaja ja koolitaja

Meie unistusi aitab ellu viia juhendajate võrgustik, mis koosneb valdavalt pedagoogika või majanduse tudengitest ning noorsootöötajatest

image

Kust saime alguse?

Ettevõtlusküla sai alguse 2010. aastal kui Tartu koolijuhid käisid Soomes vaatamas Yrittykylä ja tulid tagasi õhates, et meil võiks ka midagi sellist olla. Kuuldud lood köitsid ka Mehis Pärna, kellele idee ettevõtlikkuse kasvatamisest meeldis ning kutsus kokku gupi inimesi, enamik Junior Achievementist või nende programmi läbinud majandusõpetajatest, kes olid valmis hakkama sellist mängulist koolitust ka eestlaste jaoks tegema. Esimene mäng valmis 2010. a sügisel EASi ettevõtlusteadlikkuse programmi rahade toel.

Peagi oli selge, et läbi mängu õpib inimene paremini. Lisaks on see täiesti erinev koolis pakutavast ning kõige olulisem, et eestlaste rahatarkust hinnatakse suhteliselt kasinaks ning teema on hädavajalik.

Tehtud vigadest õppust võtnuna otsustasime teha järgmise koolitusmängu, mis valmis 2012. a sügiseks. Algklassivanustele sobiv “Ettevõlik pere” valmis Swedbank “Tähed särama” projektikonkursi abiga.

2013. aastal võtsime ette esimese põhikooliealistele mõeldud koolitusmängu ning tegime talle põhjaliku uuenduskuuri, et oleks veelgi enam ettevõtlikkust õpetav.

Plaan katta kõiki vanusegruppe oli suhteliselt algusest peale ning seetõttu sai järgmiseks ette võetud lasteaia vanusegrupp. Mäng valmis 2013. a lõpul ning esimesed mängud toimusid juba 2014. a jaanuaris.

Meie eeskujudeks on BizTown ja Yrittyskylä, kuid mängulised koolitused on sündinud Eestis, meie olustikku ja vajadusi arvestavana ning seetõttu ka meile kõige paremini sobivana.

Läbipaistvus

Põhikiri

2019. aasta majandusaasta aruanne

2018. aasta majandusaasta aruanne

2017. aasta majandusaasta aruanne

2016. aasta majandusaasta aruanne

2015. aasta majandusaasta aruanne

2014. aasta majandusaasta aruanne

2013. aasta majandusaasta aruanne

2011/12. aasta majandusaasta aruanne

Eetikakoodeks