Ettevõtlusküla on Euroopa Ettevõtlusvaimu Edendaja 2017


23. novembril tunnustati Euroopa parimaid ettevõtlust edendavaid algatusi, sealhulgas Tartust pärit MTÜ Ettevõtlusküla, keda pärjati Euroopa Ettevõtlusvaimu Edendaja 2017 tiitliga

Rahvusvahelisele võistlusele pääsemiseks valiti siseriiklikult välja kaks parimat asutust, kes ühtlasi pälvisid ka Eesti Ettevõtlikkuse Edendaja 2017 tiitli. Euroopa konkursile esitati kokku 56 projekti 32 riigist, kelle seast valiti välja 15 parimat, kes pääsesid erinevates kategooriates nominendina pidulikule auhinnagalale.

Üks MTÜ Ettevõtlusküla asutajatest Mehis Pärn sõnas: “Ma ei osanud seda oodata ja polnud tänukõneks valmistunud, aga vähemalt näitab see tiitel, et teeme õiget asja! Ma loodan, et meie lõbusad ja väljakutset pakkuvad mängud aitavad järgmisel generatsioonil saada paremateks ettevõtjateks.”

MTÜ Ettevõtlusküla on panustanud juba kuus aastat ettevõtlus- ja finantshariduse edendamisse. Välja on töötatud õppemängud ettevõtlikkuse, ettevõtluse ja finantshariduse õpetamiseks erinevatele haridusastmetele: loodud on õppemängud lasteaia viimasele vanuserühmale, algkoolile ja põhikoolile. Koolitusi viiakse läbi ka gümnaasiumiealistele ning õpetajatele. Erinevatest programmidest on aastate jooksul osa saanud rohkem kui 5300 õpilast ja 300 õpetajat ligi 73 erinevast Eesti koolist. Eelmisel õppeaastal avati unikaalne õppekeskkond Ettevõtlusküla Äritänav. Algatatud on ka Äritänava Ettevõtluskool, kus ettevõtlikud noored korraldavad ettevõtlusteemalisi üritusi omaealistele noortele ja suvine Ettevõtluslaager 9.-16 aastastele.

Presentation1kodukas