Eesti Ettevõtluse Edendaja 2017


Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kuulutas välja Euroopa Ettevõtluse Edendamise Auhinna Eesti eelvooru võitja ning võime uhke tundega öelda, et meid valiti Eestit esindama 22.-24. novembril toimuval üleeuroopalisel konkursil.

Mis inspireeris meid kõige rohkem konkursil osalema? ”Meie jaoks tundus konkurss hea võimalusena, kus rääkida Ettevõtlusküla tegemistest ja saada tagasisidet, kas see, mida teeme, on oluline ühiskonnale laiemalt. Konkursi info jooksis mitu korda Facebooki lehel silme eest läbi ja mitu korda oli tunne, et peaksime ikka osalema. Kuna tutvustuse vorm oli üsna põhjalik, siis muu töö kõrvalt sai see edasi lükatud, kuid lõpuks võtsin selle siiski ette ja kirjutasin meie tegemistest ja tuleviku visioonist ning saatsin avalduse kiirustades ära. Mõne aja möödudes ununes konkurss ja seda suurem oli üllatus, kui leidsin ühel päeval postkastist kirja, et oleme oodatud žürii ette oma tegemisi tutvustama,” kirjeldab Ettevõtlusküla tegevjuht Evelin Rätsep.

Ettevõtluskülas edendame ettevõtlikkust läbi rollimängude, kus noored saavad ennast proovile panna ja läbi teha võimalikud ettevõtlusega seotud etapid. Mängu kõige olulisem mõju on positiivsete emotsioonide tekitamine ning sellega ettevõtluse suhtes positiivse hoiaku loomine.

“Taolistel konkursitel osalemine on vajalik, et testida iseennast ja tehtut läbi kõrvalt vaataja pilgu ning koguda olulist tagasisidet, kuidas meie tegevus välja paistab ja millist väärtust suudame teistega võrreldes pakkuda. Konkursi võit on kõige olulisem meie meeskonnale, sest tunnustus tehtud töö eest annab teadmise, et teeme õiget ja vajalikku asja,” kommenteerib Evelin.

Eraldi tänu meie meeskonnale, kes tegid suurepärase töö! Aitäh Mehis Pärn, Ave Rosenberg, Tõnis Petersell, Helerin Traat, Saara Sampu ja kõik meie ustavad juhendajad, me teeme Eestile olulist asja!

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteadet saab lugeda SIIT.