Ettevõtlik pere: 7-11a


“Ettevõtlik pere” on perekonna majandamist, ettevõtlust ning rahatarkust õpetav rollimäng algklassi lastele.

Õppemäng lõimub eesti keele, matemaatika, loodusõpetuse, inimeseõpetuse ning kunsti- ja tööõpetuse õppekavadega

Õppe-eesmärgid:

 • laps oskab kasutada isiklikku raha ning mõistab sularaha ja pangakonto olemust
 • laps saab aru säästmise vajalikkusest ning teeb vahet soovidel ja vajadustel
 • laps saab aru, et raha saamiseks on vaja anda oma panus ning kogeb, et edu aluseks on meeskonnatöö

Kuidas toimib?

Mäng on jagatud etappideks, kus igale tegevusele järgneb analüüs koos juhendajaga, kes aitab märgata võimalikke probleeme ja innustab lapsi katsetama võimalikke lahendusi.

Mängijad jagatakse 5 perekonnaks. Igal perel on suur eesmärk, mille saavutamiseks tuleb kõigil pereliikmetel kogu mängu jooksul raha säästa. Selleks tuleb teha otsuseid, milliseid asju on vaja osta ning millised ostud võib edasi lükata või üldse tegemata jätta.

Pere tuludeks on kõigi pereliikmete palk, mis tuleb välja teenida oma enda perefirmas. Tuludele lisaks on peredel ka kulud, mille suurus sõltub pereliikmete elustiilist.

Meeskonnana toimides õpitakse paremini tundma nii iseennast kui ka kaaslasi.

2 h

20-30 osalejat (7-12 a)

5 juhendajat

Ettevõtlusküla Äritänav

375€

ca 15€ mängija

image

Osalejad räägivad:

 • Mulle meeldis väga Ettevõtlusküla, sest me tundsime nagu oleksimegi täiskasvanud. Mulle meeldis väga pangas see, et sai kirjutada ja arvutada. Aitäh, et saime tunda seda, mida tunnevad täiskasvanud.

  Silvo 4. klass

 • “Ettevõtluskülas oli megalt lõbus ja lahe. Mul oli kahju, et see nii vara ära lõppes. Mulle väga meeldis seal teenindada ja ise poodides käia. Keeraksin selle päeva tagasi, kui saaksin.”

  Kristel 4. klass

 • “Mulle meeldis Ettevõtlusküla väga, sest seal sai olla nagu täiskasvanu. Ettevõtluskülas õpetati meid raha säästma ja kuidas raha kasutada. Igatahes mulle meeldis väga väga! Oleks võinud kauem kesta. Tuleksin teinekord jälle!”

  Merilin 4. klass

 • “Mulle meeldis väga Ettevõtluskülas. Seal õppisin rahaga ümber käima ja seda kasutama. Töötasin ilusalongis. Meil oli tohutult palju kliente ja tellimusi, millega pidime tegelema. See oli väga lõbus ettevõtlusmäng. Aitäh!”

  Silvia 4. klass